ГоловнаДім ProstoWayДачники розповіли, як вони готують поживний компост з листя: поетапний план дій

Дачники розповіли, як вони готують поживний компост з листя: поетапний план дій

Приготування компосту є одним з важливих процесів осінньої підготовки до наступного сезону. Потрібно встигнути зробити корисне добриво, яке стане натуральним та поживним засобом для підгодівлі рослин. Приготувати компост можна з листя, якщо у вас мало різноманітних рослинних залишків.

Особливості листового компосту

Перше питання: «Де взяти достатню кількість листя для компосту?». Можна назбирати в чистих місцях в лісі або на ділянці. Зверніть увагу на важливий момент. Якщо опале листя від плодових дерев має ознаки хвороб, попередньо перед закладанням в компост його потрібно обробити.

Обробку проводять залізним купоросом. Знадобиться 150 г засобу розчинити в 1 л води. Рідина повинна бути теплою, щоб купорос розчинився. Далі треба долити 5 л води. Розчином обприскують листя. Можна також триходермою.

Важливий момент: не все листя підійде для компостування. Рекомендується брати клен, осику, березу, але не закладайте листя з дубового лісу. Для пришвидшення процесу листя треба подрібнити. Закладіть підготовлену масу в чорні великі мішки. Такі використовують для будівельного сміття.

Як закласти компост

В мішок першим шаром кладуть палички та гілочки, зверху листя на 15 см. Далі в компості повинна бути азотний складник. Вона може бути з трави, однорічні та багаторічні рослини. На крайній випадок використовуйте сечовину, яку розводять в пропорції 1ст.л. на 10 л води та поливають компост. Прискорювачі компостування також зайвими не будуть (пташиний послід або коров’ячий). Зверху закривають все шаром ґрунту. За цим принципом нашаровуйте компост в мішках.

Підготовлений матеріал потрібно регулярно перевіряти, щоб він залишався вологим. Якщо став сухим, полийте, щоб процес компостування не зупинився. мішки в кількох місцях проткніть для доступу повітря. До наступної осені компост буде готовим.

 

Схожі новини

Квітникарі розповіли, як часто потрібно пересаджувати заміокулькас

Про заміокулькас часто можна чути, бо це одна з найпопулярніших домашніх рослин. Невибагливий та привабливий — саме так...

Дачники поділилися найпростішим способом, які захистити невеликі рослини від морозу

Коли настає момент вибору мульчування та захисту рослин від мінусових температур, виникає питання щодо матеріалу. Спанбонд, плівка, тирса,...

Чотири сорти кущів пухироплідника, які здатні замінити квіти

Мрія людей, які хочуть мати сад, але не докладати до цього чимало зусиль. В ньому можна не висаджувати...

Як побілити дерева: захист від морозобійних ран, раку та опіків до літа

В жовтні та в листопаді потрібно провести ряд доглядових процедур для дерев. І одна з них — біління....