ГоловнаДім ProstoWayДачники розповіли, як вони готують поживний компост з листя: поетапний план дій

Дачники розповіли, як вони готують поживний компост з листя: поетапний план дій

Приготування компосту є одним з важливих процесів осінньої підготовки до наступного сезону. Потрібно встигнути зробити корисне добриво, яке стане натуральним та поживним засобом для підгодівлі рослин. Приготувати компост можна з листя, якщо у вас мало різноманітних рослинних залишків.

Особливості листового компосту

Перше питання: «Де взяти достатню кількість листя для компосту?». Можна назбирати в чистих місцях в лісі або на ділянці. Зверніть увагу на важливий момент. Якщо опале листя від плодових дерев має ознаки хвороб, попередньо перед закладанням в компост його потрібно обробити.

Обробку проводять залізним купоросом. Знадобиться 150 г засобу розчинити в 1 л води. Рідина повинна бути теплою, щоб купорос розчинився. Далі треба долити 5 л води. Розчином обприскують листя. Можна також триходермою.

Важливий момент: не все листя підійде для компостування. Рекомендується брати клен, осику, березу, але не закладайте листя з дубового лісу. Для пришвидшення процесу листя треба подрібнити. Закладіть підготовлену масу в чорні великі мішки. Такі використовують для будівельного сміття.

Як закласти компост

В мішок першим шаром кладуть палички та гілочки, зверху листя на 15 см. Далі в компості повинна бути азотний складник. Вона може бути з трави, однорічні та багаторічні рослини. На крайній випадок використовуйте сечовину, яку розводять в пропорції 1ст.л. на 10 л води та поливають компост. Прискорювачі компостування також зайвими не будуть (пташиний послід або коров’ячий). Зверху закривають все шаром ґрунту. За цим принципом нашаровуйте компост в мішках.

Підготовлений матеріал потрібно регулярно перевіряти, щоб він залишався вологим. Якщо став сухим, полийте, щоб процес компостування не зупинився. мішки в кількох місцях проткніть для доступу повітря. До наступної осені компост буде готовим.

 

Схожі новини

Як зробити просушування цибулі перевернутим способом для тривалого зберігання

Підготовка цибулі до зберігання починається відразу на грядці. Після викопування його потрібно просушити. Ігнорування цієї потреби призводить до...

Квітникарі розповіли про особливості розмноження алое

Алое належить до сукулентів, які походять з Африки та Аравії. Відомо понад 300 різновидів. В домашніх умовах вирощують...

Чому потрібно саджати вербу подалі від будинку

Дерево, яке може подарувати гарний затінок та прикрасити ділянку, — це все про вербу. Привабливість для озеленення —...

Як правильно поливати орхідеї взимку перед цвітінням

Прекрасні орхідеї готуються до цвітіння, бо зимовий період — їх зірковий час. До цього їх стимулюють низькі температури,...