ГоловнаДім ProstoWayЧим обробити картоплю від колорадських жуків, щоб було екологічно та безпечно

Чим обробити картоплю від колорадських жуків, щоб було екологічно та безпечно

Коли підростає картопляне бадилля, відкривається шлях для її поїдання колорадськими жуками. Виникає бажання відразу розвести пакетик з садовою хімією та відразу все обробити. Але ж екологічний та безпечний підхід також є бажаним. Якщо ви вирішили спробувати спочатку другий варіант боротьби, тоді є кілька народних засобів.

Як боротися зі шкідниками

Системні інсектициди дієві, але при кожній обробці їх треба змінювати. Можуть бути знищені не всі жуки. Виникає ситуація, що хімії вже набризкано, а результат нульовий. Отже, спробуємо органічне землеробство та екологічну боротьбу.

Ручне збирання шкідників ще ніхто не скасовував. Якщо у вас не гектарні плантації, тоді пройдіться між рядами та позбирайте жуків. Не забувайте перевіряти під листям наявність яєць. Так листя також потрібно видаляти.

Дачники рекомендують використовувати золу. Нею припорошують картопляне бадилля. Режим обробки наступний. Спочатку раз у два тижні до цвітіння, а потім після завершення цвітіння один раз на місяць. Можна зробити суміш з золи, тютюнового попелу та сухої гірчиці.

Один з ефективних та простих засобів, який всім доступний, — гострий перець. Потрібні як сухі стручки, так і свіжі. З них роблять відвар.

Для приготування перцевого засобу потрібно взяти 25 г сушеного перцю та 50 г свіжого. Подрібніть їх. Залийте гарячою водою в кількості 1 л. Прокип’ятіть протягом 10 хвилин. Після повного охолодження відвар треба процідити. Розведіть його 5 л води. І ще додайте 20 г мила з дьогтем. Таким розчином проводять обробку картоплі. Колорадським жукам подібні частування зовсім не подобаються.

Схожі новини

Засіб для поливу розсади, яка зупинилася в рості: результат за три дні

Розсада в моменті може почати гальмувати розвиток та ріст. Причина може бути в стресі, який виникає через недостатньо...

Чи є різниця між княжиками та популярними клематисами для декорування огорожі

Про клематиси та княжики часто сперечаються ті, хто не знають точно різниці між цими рослинами. Їх використовують для...

Засіб для зміцнення розсади петунії з помітним результатом за 3 дні

Петунія любить рости при достатній кількості світла. Якщо правильно почати вирощувати ще в лютому, то в травні можна...

Три причини, чому заміокулькас не випускає нові пагони

Рахіси заміокулькаса можна бачити тоді, коли рослину влаштовують умови вирощування. Якщо не подобаються певні фактори, рослина буде гальмувати...