ГоловнаДім ProstoWayЧи можна відправляти в компост падалицю з яблук та груш

Чи можна відправляти в компост падалицю з яблук та груш

В саду не буває проблем з відходами. «Чого добро буде пропадати? Відправимо в компост!» — такої думки притримуються дачники, в яких недостатньо досвіду та знань. Не все, що падає з плодово-фруктових дерев можна відправляти в компост.

Причини небезпеки

Поповнювати компост потрібно правильними компонентами. І падалиця не входить в цю категорію. Принаймні не вся її частина. Для цього є цілком логічне пояснення.

Річ в тому, що яблука, груші та інші плоди падають з дерева з різних причин. Якщо це зелені плоди, які просто збив вітер, нічого страшного. Такі дійсно можна відправити в компост. А плоди, які мають виражені ознаки грибкових захворювань, гнилі, не застосовують. Їх треба збирати та утилізувати.

Падалиця, яка утворилася внаслідок парші та гнилі, стане джерелом хвороботворних бактерій при подальшому застосуванні на ділянці. Саме тому падалицю треба добре фільтрувати.

При закладанні зелених плодів в компост є ризик закислення. Щоб цього не сталося, потрібно періодично перегортати його та додавати доломітове чи вапняне борошно. На кожні 100 кг компосту норма становить від 1,5 до 3 кг. 

Схожі новини

Засіб для поливу розсади, яка зупинилася в рості: результат за три дні

Розсада в моменті може почати гальмувати розвиток та ріст. Причина може бути в стресі, який виникає через недостатньо...

Чи є різниця між княжиками та популярними клематисами для декорування огорожі

Про клематиси та княжики часто сперечаються ті, хто не знають точно різниці між цими рослинами. Їх використовують для...

Засіб для зміцнення розсади петунії з помітним результатом за 3 дні

Петунія любить рости при достатній кількості світла. Якщо правильно почати вирощувати ще в лютому, то в травні можна...

Три причини, чому заміокулькас не випускає нові пагони

Рахіси заміокулькаса можна бачити тоді, коли рослину влаштовують умови вирощування. Якщо не подобаються певні фактори, рослина буде гальмувати...