ГоловнаДім ProstoWayЧотири причини, чому часник гниє при зберіганні

Чотири причини, чому часник гниє при зберіганні

Виростити часник — половина успіху. Ще треба його правильно відправити на зберігання, щоб вирощеного врожаю вистачило на тривалий час. Якщо часник почав гнити, потрібно шукати причини, які призвели до виникнення проблеми.

Помилки обробки

Ще на етапі викопування та заготівлі помилки обробки можуть стати причиною псування врожаю. Це стосується недотримання правильних термінів викопування: занадто рано або занадто пізно. Механічне пошкодження головок часнику також будуть сприяти швидкому псуванню.

Недостатнє просушування

Після викопування часнику потрібно його ретельно та правильно просушити. Якщо вологі та свіжі головки попадуть на зберігання, нічого доброго з того не вийде. Гниль та пліснява швидко дадуть про себе знати.

Умови зберігання

Приміщення або підвал повинні бути прохолодними. Вологість повітря від 60%. Температура в приміщенні +5 градусів. Підвал стане хорошим місцем, адже туди не проникає світло та не буде високої температури, від чого він може ще й почати проростати. 

Хвороби

Якщо в головках є заражені зубчики, ризик втратити часник на збереженні збільшується. Найчастіше причиною є чорна та зелена пліснява, шийкова гниль та бактеріоз. Щоб зменшити такі ризики, потрібно дотримуватися правил вирощування, поливу та підготовки часнику до зберігання.

Схожі новини

Три осінні помилки в догляді за ґрунтом з поганими наслідками

Підготовка ґрунту має важливе значення для вирощування рослин. Здорові, міцні, великого розміру, вони повинні активно рости та розвиватися....

Як зрозуміти, що пора викопувати часник з грядок

Збирати врожай приємно. Головне — зробити це в правильний момент. Якщо раніше чи пізніше дістати головки часнику з...

Часник почав рости дрібним та слабким: що робити

Вирощування часнику має нюанси, про які не всі знають. Мова зараз піде не про підживлення грядки в процесі...

Як підготувати грушу до зими, щоб не втратити врожайність на наступний сезон

Друге дерево за популярністю після яблуні, звичайно, груша. Солодкі та медові плоди нікого не залишать байдужими. Щоб зберегти...