ГоловнаДім ProstoWayЧому полуниця стала дрібною: 4 причини зменшення врожаю

Чому полуниця стала дрібною: 4 причини зменшення врожаю

Ягоди полуниці не завжди стають дрібними лише тому, що садівник давно не пересаджував ягідник на нове місце. З’ясуємо, що ще може спричинити зіпсований урожай і як можна все виправити.

Причина перша

Якщо час пересадки ще не настав, а ягоди все одно дрібні, потрібно задуматися про підживлення і полив. Це два обов’язкові моменти, що дозволяють збирати врожай повноцінних ягід.

Що стосується добрив, то їх вносять на початку вегетації та після плодоношення. Жоден із цих пунктів пропускати не можна, інакше великі ягоди на кущах не з’являться.

Якщо ж ягоди ростуть не просто дрібні, але ще й негарні, то у ґрунті не вистачає бору. Приблизно те саме може відбуватися при густій ​​посадці.

Причина друга

Сорт і кущ старіє і вироджується навіть за грамотного догляду. Вже через 4-6 років урожайність помітно падає, тому без періодичного омолодження не обійтися. Дачники радять не чекати 4 роки, а щосезону пробувати висаджувати нові сорти.

Причина третя

Можливо, грядку заполонили так звані бур’яни або чоловічі кущі, які не дають особливого врожаю, а лише забирають підживлення у жіночих кущів, що якраз і плодоносять щосили.

Причина четверта

Також залишиться лише згадувати  про минулорічні врожаї, якщо не провести обробку від хвороб та шкідників.

Насправді причин виродження полуниці набагато більше, але, як запевняють садівники, ці чотири є основними.

Схожі новини

Експерти розповіли, що потрібно робити з кущами лохини в жовтні

Один з найпопулярніших ягідних кущів — лохина. Смачна, корисна, врожайна. До вирощування приєднується все більше шанувальників цієї культури....

Як захистити молоді саджанці яблунь та груш від сонячних опіків без білення

Біління плодових дерев — класична процедура захисту дерев від морозобійних тріщин та сонячних опіків. Її проводять щороку восени....

Чим восени обробити теплицю, щоб не було фітофтори та кладоспоріозу

За теплицями потрібно доглядати з осені, щоб протягом року вони не були джерелом зараження рослин фітофторою та кладоспоріозом....

Чому не можна залишати на зиму хосту без обрізання

За останні 10-15 років хоста набула значної популярності. Важко знайти сад, де б вона не росла. На клумбах,...