Цінність орхідеї для вирощування полягає в першу чергу в її цвітінні. І важко дочекатися, коли ця краса покажеться вашим очам. При певних умовах рослина перестає випускати квітконоси, але разом з тим продовжує активно нарощуватися зелене листя. Ситуація потребує виправлення.
Поради квітникарів
Ті власники орхідей, які вже тривалий час її вирощують, знають, що причина саме в умовах вирощування. В першу чергу потрібно впевнитися, що немає ознак хвороб. Серед таких можуть бути:
- запах гнилі;
- м’яке листя (слабкий тургор);
- сухі кінці;
- коричневі плями;
- слиз на коренях.
Серед причин, чому орхідея не цвіте, потрібно звернути увагу на освітлення. Якщо його недостатньо, потрібно досвічувати. Тривалість світлового дня має велике значення для орхідеї. Їй потрібно не менше 12 годин. Подивіться на зовнішній вигляд. Якщо витягнуте стебло, а листя стало темно зеленого кольору, точно є дефіцит освітлення.
В горщику потрібно перевірити дренаж. Якщо є факт ущільнення та недостатнього проникнення повітря, рослина також не буде випускати квітконоси.
Зверніть увагу на полив та його регулярність. Орієнтуйтеся за кольором коріння. Ми про це раніше писали тут.
Ще одна причина, чому орхідея активно нарощує зелене листя, може полягати в надлишковому внесенні азотних добрив. Відрегулюйте цей момент. Якщо ви хочете побачити квітконіс, потрібно зменшити полив з підживленнями такого характеру. Паралельно зі зменшенням азоту потрібно збільшити вміст калію та фосфору. Таким чином ви точно зможете побачити омріяне цвітіння орхідеї.