Site iconSite icon Дім ProstoWay

Як виконати осінній догляд, щоб слива легко пережила зиму без тріщин та ран

Як виконати осінній догляд, щоб слива легко пережила зиму без тріщин та ранЯк виконати осінній догляд, щоб слива легко пережила зиму без тріщин та ран

Одна з цінних плодових культур для дачних ділянок — слива. Її люблять за смачні плоди, хоча виростити їх без хробаків, великого розміру та зі солодким смаком ще треба постаратися. Щоб дерева могли успішно пережити зиму та вийти з холодного сезону здоровими та неушкодженими, потрібно з осені провести ряд доглядових процедур.

Обрізування сливи. Процедуру проводять в кілька етапів. І рання осіння обрізка є одним з етапів. Потрібно позбутися хворих та слабких пагонів, щоб зупинити ризик розвитку хвороб. Ще один етап — перед морозами. Мета пізнього обрізування сливи полягає в формуванні крони, щоб краще витримувати навантаження від снігу. Потрібно вкоротити центральний провідник, сильні гілки та пообрізати все, що може загущувати.

Обробка пристовбурового кола. Для сливи воно повинно бути в діаметрі не менше 1 м. Треба почистити від листя, трави та бур’яну. Далі треба перекопати та внести перегній, торф та компост.

Білення дерев. Проводять восени до настання стабільних холодів. Процедура обов’язкова. Попереджує сонячні та морозобійни рани та опіки.

Захист кореневої системи. Виконують мульчування пристовбурної зони, щоб захистити від вимерзання. Можна використовувати солому, тирсу, перегній на висоту 15 см.

Захист від гризунів. Дерево можна захистити від них, якщо зробити навколо стовбура невелику огорожу.

Exit mobile version