Site iconSite icon Дім ProstoWay

Як в Україні вирощувати спаржу на городі

Як в Україні вирощувати спаржу на городіЯк в Україні вирощувати спаржу на городі

Завжди всі думали, що спаржа росте виключно за кордоном. В Україні це делікатес. Так колись і банани були такими, а зараз їх навіть в теплицях вирощують. Зі спаржею ситуація така, що кожен охочий також може почати її вирощувати. Як це зробити, читайте далі в дописі.

Схема дій для вирощування спаржі

Ця культура любить рости на сонячних ділянках. Насіння потрібно буде підготувати. Візьміть до уваги, що воно досить складно пророщується. Але рослини з насіння є більш витривалими до погодних умов та краще адаптується до пересаджування у відкритий ґрунт.

Розсада спаржі

Висівати потрібно навесні. Можна і восени, а весняний посів кращий. Насіння потрібно замочити на кілька днів. До 5 днів може бути замоченим. Вода повинна бути теплою близько +30 градусів. Щодня міняйте на теплу. Потім перед висіванням обробіть «Фітоспорином».

Вимочене насіння розкладіть на вологу марлю. Коли з’являться ознаки проростання, тоді їх пересаджують в місткості з піском або вермикулітом. Змочіть водою, висадіть пророщене насіння, трохи заглиблюючи його. Накрийте плівкою та поставте в тепле місце. Парничок періодично провітрюйте та зволожуйте. За 14 днів будуть сходи.

Якщо насіння було посіяне не окремо по стаканчиках, може знадобитися пікірування. Його роблять, коли рослини досягають 10-15 см. Коли настане стабільне весняне тепло, саджанці можна буде переносити у відкритий ґрунт. Відстань між рослинами повинна бути 50 см, а між рядами — 1 м.

Яма для рослини повинна бути підживлена перегноєм. Місце вирощування: світле, без вітрів, без застоювання води та без близького розташування ґрунтових вод. Поливати потрібно регулярно, щоб не було пересушування. Особливо важливо виконувати полив навесні при появі молодих сходів. Якщо мало поливати, вони будуть рости гіркі та волокнисті. Спаржу потрібно регулярно рихлити. Вона любить розпушений ґрунт.

Збирають врожай, коли пагони досягають довжини 20 см. Приблизно через 1,5 місяця після початку плодоношення. З більш дорослих можна й довше, до 8-10 тижнів.

Читайте також:

Що посіяти у відкритий ґрунт в останній місяць осені

Exit mobile version