Site iconSite icon Дім ProstoWay

Як правильно обрізати стебла в часнику, щоб він залишався свіжим аж до літа

Як правильно обрізати стебла в часнику, щоб він залишався свіжим аж до літаЯк правильно обрізати стебла в часнику, щоб він залишався свіжим аж до літа

Недостатньо викопати стиглий часник та висушити його. Потрібно дотримуватися певних правил обрізки, щоб забезпечити лежкість врожаю. Експерти розповіли деталі правильного збору часнику та підготовки його до зберігання.

Значення правильного обрізання стебел

Річ в тому, що саме технічно правильно проведена процедура допомагає попередити надмірну втрату вологи. Саме вона є причиною появи гнилі та швидкого псування врожаю. Видалення стебел та коріння повинно проводитися правильно, щоб зменшити ризики розвитку захворювань та втрати поживних речовин.

Як зробити обрізання часнику

Після збору врожаю часник продовжує рости та отримувати живлення з стебла та листя, які ще залишаються свіжими. Це після висихання вони втрачають цю функцію, а до того старанно її виконують. 

Після збору врожаю просушіть часникові голівки зі стеблами на сонці протягом кількох годин. Звичайно, пряме сонячне проміння зайве. Нехай часник лежить під навісом або в затіненому місці чи в приміщенні з хорошою вентиляцією. Сушити треба протягом 10-14 днів.

Стрілки-стебла обрізають через 2-3 тижні. Потім потрібно залишити 10-15 см від стебла. Коротше не робіть, бо це вплине на сухе лушпиння, його цілісність.  Занадто коротке обрізання призводить до втрати соковитості та втрати ваги головок часнику. Вже після завершення сушіння треба підрізати коріння, якщо воно довге. Залиште приблизно 5-7 см.

Exit mobile version