Коли з городу збирається чимало бур’яну, потрібно вирішити, куди його дівати. Існує дві думки з цього приводу. Одні дачники вважають, що категорично забороняється класти в компостну яму хворі рослини. Наприклад, картопляне та помідорне бадилля з фітофторою. Чи це дійсно так?
Експерти розповіли істину
Ще один компонент, який викликає питання, — гнилі яблука. Експерти розповіли, що в компост можна відправляти все. Головне, щоб яма була правильно організована.
Рослинні залишки викладають шарами. Це трава, яблука, харчові відходи, солома, сухе бадилля. На три частини зелені кладуть одну частину соломи. Так треба нашаровувати стільки, скільки вам потрібно.
Головна умова, що кожен шар потрібно пересипати доломітовим борошном. Вона прискорює достигання компосту, а ще балансує його кислотність. В такому компості не будуть розвиватися інфекції.
Ще одна перевага доломітового борошна. Воно робить доступну форму кальцію та магнію для рослин. Компостну яму треба накрити плівкою. Через місяць процес внутрішнього горіння закінчиться. І в цей момент потрібно полити компост триходермою. Навіть в холодну зиму буде опрацьовуватися органіка.