Півонії розкішні не тільки в період цвітіння. Після завершення основного декоративного етапу залишається зелений кущ, який також гарно виконує функцію озеленення території. Півонії можна доповнити іншими квітами-компаньйонами. Квітник від цього тільки стане гарнішим та яскравішим.
Лілії. Різна форма та вигляд, але без жодних сумнівів вони гармонійно виглядають разом. Лілії зацвітають пізніше за півонії. Рекомендується їх висаджувати заднім рядком та групами за півоніями. Для створення цікавого дизайну можна висадити лілії різних сортів.
Троянди. Їх період цвітіння настає відразу за півоніями. Якщо вибрати мініатюрні сорти троянд, їх можна розташувати попереду півоній. В результаті півонії будуть створювати для них фон.
Флокси. Там, де ростуть півонії, майже завжди є півонії. Це класичне поєднання. Їх треба висаджувати на передній план. Флокси цвітуть пізніше. Отже, вони візьмуть на себе декоративну функцію після завершення цвітіння півоній.
Іриси. Для композиції з півоніями матимуть гарний вигляд як низько-, так і високорослі іриси. З цими квітами можна створити справжнє різнобарв’я. Іриси мають широку гаму кольорів.
Люпин. Як і іриси, вони мають найрізноманітніші відтінки. Півонії з ними прекрасно виглядають. Виходить так, що пишні бутони півоній та стрункі витончені люпини — чудова комбінація.
Цибуля Христофа (аліум). Кулясті півонії та такий самий аліум — прекрасна пара. Тільки декоративну цибулю краще вибирати високорослих сортів.