Буває, що рослини занадто сильно полили. І не один раз. В результаті рослина починає скидати листя, зупиняється в рості. Але такі ознаки при систематичному переливі, який може призвести до появи гнилі в кореневій системі. Потрібно реанімувати рослину.
Що робити з домашніми квітами
Якщо ви упевнилися в факті переливу, на деякий час припиніть поливи. Дайте ґрунту просохнути. Рослина відновиться. Якщо ви пальцем відчуваєте сухість верхнього шару, почекайте. Верх став сухішим, але нижня частина може бути з надмірною вологою.
В складніших випадках рослину потрібно дістати з горщика. Звільніть від вологого ґрунту та проведіть чистку кореневої системи. Все чорне та гниле треба видалити. Зробіть розчин з препаратом «Фітоспорин». Обробіть коріння. Після цього присипте його потовченим деревним вугіллям. Дайте підсохнути.
Тепер можна пересадити реанімовану рослину. Горщик повинен бути за розміром відповідно до коренів. Якщо він був і до цього, тоді вимийте його, продезінфікуйте та замініть ґрунт. Не забудьте на дно покласти дренаж.
Для завершення процедури та для надійності обробіть рослину фунгіцидом в невеликій концентрації. Після пересаджування перший полив повинен бути не менше, ніж через 4-5 днів. Добрива також не додавайте протягом кількох місяців. Рослина відновиться та знову буде активно рости.