В першу чергу не потрібно забувати про сівозміну, бо вирощувати будь-яку рослину на одній ділянці довгий час без заміни її на іншу — не найкращий варіант. Таким чином виснажується земля і поживні речовини в вигляді фосфора і азоту на такій ділянці просто будуть відсутні. А саме вони відповідають за якість врожаю. Потрібно враховуючи особливості тієї, чи іншої рослини, завчасно скласти план насаджень і не забувати про підживлення.
Ідеальним варіантом не дати зарости бур’янами ділянці і одночасно відродити її родючість буде засівання сидератами. Саме вони не дадуть землі засихати під палючим сонцем і змінять структуру ґрунту на кращу. Проте і тут також потрібно вибирати правильну рослину для посадки. Якщо в майбутньому, після цибулі, ви плануєте вирощувати на цій ділянці помідори, то оберіть в якості сидерата ріпак, якщо капусту – то овес чи жито.
Ще оптимальними варіантами посадки, після звільненої від цибулі ділянці є салат, шпинат чи пекінська капуста. Всю цю зелень можна посадити в серпні, адже вони не вимивають багато поживних речовин з ґрунту і при цьому швидко дадуть зібрати врожай.
Ба більше, в вересні можна спробувати виростити на цій ділянці редиску. Вона не боїться зменшення світового дня і ви зможете ще досить довго споживати корисний і смачний овоч.