Всі радять мульчувати ділянку та грядки. Товстий шар різних матеріалів (кора, сосновий опад, листя, тирса, торф) допомагають дотримуватися природного способу землеробства.
Але може виникнути проблема з сухістю ґрунту, через що дачники відмовляються продовжувати практику мульчування. Читайте в дописі детальніше, яка помилка призводить до негативного результату.
Мала проблема не завада мульчуванню
Під товстим шаром мульчі розвивається велика колонія бактерій та грибів антагоністів. Вони зменшують кількість патогенів, що сприяє оздоровленню ґрунту.
Корисні бактерії виконують ще одну функцію. Вони допомагають перетворювати важкі для засвоєння речовини органіки в легкозасвоювані. Таким чином це сприяє покращеному розвитку рослини та її кореневої системи.
Чому ж ґрунт під мульчою може стати сухим та твердим? Помилка полягає в недостатній товщині її шару. Висота мульчування повинна бути не менше 15 см. Окрім того, треба брати до уваги особливості матеріалу. Якщо це солома, то вона пропускає багато повітря і ґрунт висушується. Їй не вистачає щільності. Тому рекомендують робити мульчування неоднорідним та з використанням матеріалів різної фракції.