Науковці та агротехніки впевнені, що без використання гною та меліорантів хімічного походження відбувається деградація ґрунтів. Вони втрачають свою родючість. Щоб цього уникнути, потрібно проводити одну за важливих процедур, яка називається вапнування. Її дія направлена на зниження кислотності ґрунту.
Як вапнувати ґрунт
Суть меліоративного методу полягає у внесенні в ґрунт карбонату, гідроксиду кальцію та магнію. За рахунок цього відбувається зниження кислотності, поліпшуються фізико-механічні та агрофізичні властивості ґрунту. Він стає більш пухким, підвищується здатність вбирати вологу, краще розвивається ґрунтова мікрофлора.
Вапнування проводять в осінній період. Потрібно дотримуватися дозування. На кожні 1 кв.м. використовують до 500 г вапна. Кількість залежить від кислотності ґрунту. Якщо він менш кислий, тоді норма може бути знижена до 200-300 г.
Якщо для розкислення використовують доломітове борошно, для кислих ґрунтів норма становить 500 г на 1 кв.м. При середній кислотності — 400 г, при нижчому показнику — 300 г.