Молоді саджанці ніжні та вимогливі до умов вирощування. Вони досить просто можуть перестати рости. Помилки в догляді також призводять до такого положення справ. Що з цим робити, читайте далі в статті.
Причини поганого росту яблуні
Почнімо з того, що не всі знають, який саме саджанець купують, бо продавець нічого не сказав. Мається на увазі його кліматична приналежність та здатність рости саме в вашому регіоні. Наприклад, саджанці вирощували в теплому регіоні, а привезли на продаж, де холоди починаються значно раніше. Кліматична несумісність та відсутність адаптації стануть для саджанця справжнім випробуванням.
Сценарій подій може бути наступним. Саджанець не зможе нормально витримувати зимові умови. Він буде постійно підмерзати. Від такого стресу рослина призупинить ріст та не факт, що зможе плодоносити. Через кілька років молоді дерева гинуть. Краще відразу викопати та посадити інше.
Яблуні категорично не переносять близько розташовані ґрунтові води. Для великих дерев критичним є рівень 3 м, для середньорослих — 2,5 м, а для малих та карликових — 1,5 м. В такій ситуації потрібно діяти тільки кардинально: проводити обрізку та вирощувати у вигляді компактного деревця. Його висота повинна бути до 2,5 м.
Яблуня потребує родючого ґрунту. Якщо вона висаджена не в таку землю, тоді в пристовбурове коло потрібно вносити добрива. Також хороший спосіб покращити структуру ґрунту та його склад, якщо в цьому ж колі вирощувати горох.