Девід Ноланд — американський письменник і мандрівник на пенсії. Він живе в будинку, який сам спроєктував відповідно до стандартів Passive House. Оселя письменника продумана з погляду технологій, адже все базується в будівлі на сонячному світлі. В хорошу погоду будинок генерує більше електроенергії, ніж споживає. Про нього розповів портал Chronogram.
Задум Девіда Ноланда
Письменник прагнув побудувати невеликий будинок для себе та своєї дружини. Це мав бути одноповерховий простий будинок. Ідея в тому, щоб близько до дороги, в гарному місці, але виключено було встановлення печі на дровах. В результаті проєктування вийшов будинок Passive House.
Про будинок
Як каже сам письменник та мандрівник, проєктувати дім — це не ракети виготовляти. Початково Девід Ноланд сам розробив бажаний проєкт, а потім вже звернувся до професійного архітектора. Він допоміг завершити його та розробити план будівництва. Його особливості:
- площа становить 408 кв.м.;
- конструкція зі структурно ізольованих панелей;
- вікна з потрійним склінням;
- 30 панелей Suncommon потужністю 400 Вт.
Вікна забезпечують природне освітлення в приміщенні в зимовий період. Вони вловлюють низькі промені сонці та їх тепло. А звис покрівлі зроблено так, щоб літня спека не надто в них палила.
В житловому приміщенні встановлено систему циркуляції повітря Zehnder ERV. Вона розташована на відкритому горищі. Працює наступним чином. Вона втягує повітря з кухні та ванних кімнат, а потім свіже повітря запускає в спальні та вітальню. Одночасно передається температура повітря, яке входить в систему та виходить з неї.
30 сонячних панелей загальною потужністю 12 кВт. Вони здатні генерувати більше електрики, ніж потрібно для споживання та обслуговування будинку. Це стосується сонячного сезону. Родина користується двома електромобілями. І навіть після їх зарядки ще залишається вільна електроенергія. Девід Ноланд розповів, що їхньому будинку вистачить цього на всі зимові місяці, щоб пережити їх з нульовим чистим споживанням електрики протягом 12 місяців.