Багатьом знайома подібна ситуація. В магазині рослина в горщика така приваблива, гарна, навіть розкішна, а в домашніх умовах через кілька місяців вона втрачає свою красу, пишність, тим паче цвітіння. Наприклад, від каланхое ви очікуєте кущ з зеленим листям та шапку з квітів, а він витягується, листя нижнє опадає, стебло оголюється.
Чому рослина втрачає гарний вигляд
Магазинні квіти є такими гарними, бо воно на стимуляторах. Товарний вигляд стоїть на першому місці. Ще один цікавий факт. Не завжди продають рослину, яка зможе рости та цвісти протягом багатьох років. Часто продають однорічні, які більше підійшли б для висаджування в клумбу, а не в горщик в кімнату.
Що можна зробити
Якщо є певні складнощі з купленою рослиною, потрібно розуміти, що буде перехідний період. Каланхое потрібно забезпечити відповідними для нього умовами вирощування. В такому випадку він може легше адаптуватися, не втратити зелену масу та навіть зацвісти:
Освітлення. Каланхое потребує сонячного світла. Важливий момент: рослина сприймає його тільки в першій половині дня. Якщо світла достатньо, листя зелене. При дефіциті пагони витягуються, а листя блідніє, цвітіння не настає.
Температура. Не повинна бути вищою за +27 градусів. Любить прохолоду, але не холод. Каланхое не терпить протягів.
Полив. Застій води призводить до загнивання. Взимку поливати 2-3 рази на тиждень, а взимку достатньо один раз на тиждень. Каланхое не любить обприскування.
Добрива. Уважно ставтеся до кількості азоту. Якщо його багато, листя стає м’ясистим та великим. При надлишку азоту цвітіння не настає. При надлишку фосфору нижнє листя опадає, а решта жовтіє. При дефіциті фосфору цвітіння завершується швидше, ніж повинно. Криве листя свідчить про дефіцит калію. Режим підживлення. Добрива потрібні для сукулентів. Вносять з середини весни до середини осені 1 раз у два тижні. Дозу використовуйте ½ від вказаної норми на упакуванні.
Читайте також: